io-key

Zdalny dostęp do czujników jeszcze nigdy nie był taki prosty

Rozwiązanie to: io-key. Jeśli jeszcze nigdy nie słyszałeś o tym rozwiązaniu i chcesz się dowiedzieć więcej, zapoznaj się z tą stroną.

Zapraszamy też do zapoznania się bezpośrednio z ofertą:

Do oferty io-key


io-key banner

Czym jest io-key?

Jak instaluje się io-key?

Zalety urządzenia io-key w skrócie

Trzy przykłady aplikacji gdzie zastosowano io-key


Czym jest io-key?

Wraz z pojawieniem się Industry 4.0 i trendami od "operation technology" (OT) do "internet of things" (IoT) lub "industrial internet of things" (IIoT), potrzeby przemysłu stale się zmieniają. Aby sprostać coraz to nowszym wymaganiom, opracowano system io-key, który jest oferowany przez znanego producenta specjalizującego się w czujnikach - firmę ifm.

Io-key stanowi przełomowe, kompletne rozwiązanie do przesyłania danych z czujników niezależnie od ich lokalizacji, drogą radiową do chmury IoT, gdzie możliwe jest zarządzanie nimi i przetwarzanie ich.

Urządzenie to jest samowystarczalne transmitując wartości procesowe poprzez sieć GSM. Pozwala to na monitorowanie i ocenę zarejestrowanych zmian wartości procesowych w czasie rzeczywistym na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

W razie potrzeby możliwe są również eksport danych, powiadomienia przez SMS lub e-mail, gdy wartości graniczne zostaną przekroczone lub gdy nie zostaną osiągnięte i wiele więcej!

io-key Cloud: Liczne funkcje dostępne bezpośrednio na komputerze lub urządzeniu przenośnym

io-key Cloud: Liczne funkcje dostępne bezpośrednio na komputerze lub urządzeniu przenośnym

Ponadto: jeśli ustawiony jest alarm, io-key nie tylko wysyła powiadomienie o osiągnięciu wartości krytycznych, ale może również wygenerować sygnał zwrotny. Dzięki temu nie tracisz czasu i przy odpowiedniej sygnalizacji możesz szybko i łatwo odnaleźć ewentualną awarię na miejscu.

io-key jako rozwiązanie typu "wszystko w jednym" jest stosowane w szczególności w aplikacjach monitorujących, gdzie transmisja mierzonych wartości w czasie rzeczywistym nie jest nadrzędnym celem. Dotyczy to na przykład monitorowania poziomu i temperatury, jak również diagnostyki pomp i wentylatorów.

io-key przekazuje dane bezpośrednio z procesu na Twoje urządzenie

io-key przekazuje dane bezpośrednio z procesu na Twoje urządzenie

Jak instaluje się io-key?

Konfiguracja io-key jest bardzo prosta i nie wymaga ani parametryzacji, ani skomplikowanej infrastruktury. Eliminuje to również konieczność pośredniego przesyłania danych za pośrednictwem sterownika PLC do chmury. Informacje przekazywane są bez utraty danych bezpośrednio z procesu do środowiska oprogramowania. Eliminuje to wysokie nakłady początkowe wymagane w przypadku rozwiązań konwencjonalnych.

Do prawidłowego funkcjonowania niezbędny jest zasięg sieci komórkowej. Następnie wystarczy zasilić urządzenie napięciem 24 V i podłączyć je do maksymalnie dwóch czujników IO-Link za pomocą kabli łączeniowych M12. Zgodnie z podejściem "plug and play" wszystkie dostępne dane z czujników i opcje funkcjonalne są wtedy natychmiast i bezpośrednio dostępne w chmurze. Dodatkowo, chmura obsługująca wiele urządzeń automatycznie pokazuje odpowiedni dla podłączonego typu czujnika obraz. Widok dostępnych informacji w intrerfejsie może być dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Zalety urządzenia io-key w skrócie

Automatyczne wykrywanie do dwóch czujników IO-Link

Samowystarczalna transmisja danych procesowych przez sieć GSM

Aplikacja przeglądarkowa do wizualizacji i analizy danych

Powiadomienia SMS lub e-mail o zmianie wartości

Do oferty io-key

Zalety io-key

Trzy przykłady aplikacji, gdzie zastosowano io-key

Urządzenie io-key jest kompatybilne z ponad 10 000 czujników IO-Link od ponad 200 producentów. Daje to szeroki wachlarz zastosowań. Trzy z tych zastosowań zostały przedstawione poniżej.

Za pomocą io-key zapobiegniesz przestojom maszyn

io-key zapewnia maksymalną wydajność aplikacji z pompami

1) W połączeniu z czujnikami drgań z intefejsem IO-Link, io-key pomoże na przykład w uproszczeniu zdalnej konserwacji i serwisowaniu aplikacji. Wibracje wykrywane przez czujniki są wysyłane do chmury w czasie rzeczywistym i pozwalają na szybkie wykrycie nieprawidłowych drgań maszyny. Pozwala to na podjęcie zapobiegawczych działań zanim dojdzie do awarii i przestoju!


2) Szukasz rozwiązania, które na bieżąco będzie informowało o temperaturze wody w zbiorniku lub rurze? Wystarczy podłączyć urządzenie io-key do czujnika temperatury i czekać na informacje o zmianach temperatury. Dzięki temu pozbędziesz się zbyt wysokiej lub zbyt niskiej temperatury w Twoim układzie.

Zawsze odpowiednia temperatura wody dzięki io-key

Zawsze odpowiednia temperatura wody dzięki io-key


io-key pomaga wykryć przecieki

io-key pomaga wykryć przecieki

3) Zalety io-key docenisz również podczas monitorowania np. silosów i zbiorników na farbę drukarską, paszę i beton. W połączeniu z czujnikiem poziomu możesz zapewnić stały optymalny poziom napełnienia. Jeśli poziom spadnie poniżej poziomu krytycznego, może to oznaczać nieszczelność.


Ogranicz niekorzystne zjawiska, takie jak przestoje maszyn, wycieki, kosztowne koszty napraw i konserwacji! Rozwiązanie nie jest wcale takie trudne do implementacji: monitoruj procesy za pomocą io-key z dowolnego miejsca i wykorzystać przewagę urządzenia nad tradycyjnymi sposobami monitorowania maszyn i urządzeń.