pmdtechnologies

Logo pmdtechnologies AG Potrzebujesz kamer 3D z funkcją ToF do zastosowań przemysłowych? W asortymencie Automation24 znajdziesz zaawansowane kamery czasu przelotu firmy pmdtechnologies do precyzyjnych pomiarów głębokości i nie tylko


Co się kryje pod nazwą pmdtechnologies?

pmdtechnologies jest firmą założoną w 2002 roku z siedzibą w Siegen w Niemczech, specjalizującą się w przełomowej technologii czujników obrazu 3D. Firma jest liderem w technologii ToF i wywarła znaczący wpływ nie tylko na świat urządzeń mobilnych, ale również na sektor przemysłowy.

ToF to skrót od „Time-of-flight“ (czas przelotu), który oznacza czas, w jakim sygnał świetlny dociera do obiektu i z powrotem. Wymagany czas jest proporcjonalny do odległości. W przypadku zastosowania światła podczerwonego można niezawodnie i precyzyjnie zmierzyć przebytą odległość lub czas przelotu nawet w całkowitej ciemności.

Systemy kamer firmy pmdtechnologies wykorzystują ten czas przelotu światła. Dla każdego piksela obrazu można zmierzyć czas przelotu światła. W rezultacie otrzymuje się wszechstronne dane dotyczące głębokości, jak i powierzchni 3D całego obserwowanego otoczenia.

W jakich sektorach przemysłu stosuje się kamery 3D?

Kamery 3D firmy pmdtechnologies mają szeroki zakres zastosowania w przemyśle. Oto kilka przykładów:

  • Wykrywanie położenia obiektów i osób
  • Liczenie
  • Nawigacja pojazdów bez kierowcy
  • Bezdotykowe sterowanie robotami za pomocą gestów
  • Kontrola jakości w przemyśle wytwórczym

Kamery 3D pomagają optymalizować procesy produkcyjne. Szczególnie w warunkach utrudnionej widoczności, w których ludzkie oko zawodzi, kamery 3D zapewniają niezbędną widoczność. Nie zapewnia to (jeszcze) produkcji pozbawionej wad, ale stanowi duży krok w kierunku pełnej automatyzacji procesów przemysłowych.

Zaawansowane produkty pmdtechnologii na Automation24

W sklepie internetowym Automation24 możesz nabyć innowacyjne systemy kamer 3D firmy pmdtechnologies – specjalisty w zakresie technologii czujników 3D.

W asortymencie czujniki 3D z kateogrii systemy czujników znajdziesz zestaw flexx2 z kamerą 3D o zasięgu do 4 m i polu widzenia 56° x 44°. Dołączony pakiet oprogramowania „Royale” nie pozostawia nic do życzenia w kwestii elastyczności zastosowania. Zestaw flexx2 zastępuje udany zestaw pico flexx oraz zachwyca między innymi nową technologią ToF i zoptymalizowaną wydajnością

Dla uzyskania większego zasięgu do 6 m i pola widzenia wynoszącego 100° x 85° Automation24 oferuje idealną alternatywę w postaci zestawu pmd[vision]® CamBoard pico monstar.

pmdtechnologies to niezawodny partner, któremu nikt nie dorówna w zakresie technologii 3D! Postaw i Ty na niezrównaną jakość i zoptymalizuj wydajność swoich procesów przemysłowych za pomocą najnowocześniejszych kamer 3D opartych na technologii ToF firmy pmdtechnologies. Jeśli złożysz zamówienie do godziny 15:00, Automation24 wyśle je jeszcze tego samego dnia roboczego.

Masz jeszcze jakieś pytania? Zespół wsparcia technicznego Automation24 chętnie się z Tobą skontaktuje.