Aparatura łączeniowa


Styczniki i przekaźniki odpowiednie do każdej aplikacji

Aparatura łączeniowa jest nieodłączną częścią każdego procesu. Dzięki urządzeniom przełączającym możliwe jest uruchomienie, zatrzymanie, bądź wyłączanie maszyny lub aplikacji. Zastosowane urządzenia muszą być odpowiednio dobrane do aplikacji pod względem obciążalności i zakresu napięcia. Urządzenia te to nie tylko służące do włączania i wyłączania, ale także włączniki główne do rozpoczynania i zakańczania cyklu całego procesu. Styczniki i przekaźniki mogą być także używane do, np. włączania silników. Przekaźniki czasowe zapewniają odpowiednie czasy podtrzymania w twoim procesie.

Niezawodność dzięki użyciu odpowiedniego urządzenia przełączającego

Urządzenia przełączające muszą być przystosowane do warunków pracy i wymagań procesu. W charakterystyce urządzeń rozróżnia się parametry takie jak:

  • Napięcie przełączające
  • Zakres napięcia
  • Tryb pracy

Napięcie przełączające zależne jest od urządzeń składających się na daną aplikację automatyki. Ponadto istnieje parametr taki jak stopień ochrony, który powinien być dobrany zgodnie z warunkami pracy urządzenia.

Wysokiej jakości technika łączeniowa w Automation24 w atrakcyjnych cenach

W Automation24 znajdziesz aparaturę łączeniową od producentów takich jak Eaton, PHOENIX CONTACT, Selec i TELE w świetnych cenach. Oferowane produkty charakteryzują się wysoką jakością oraz niezawodnością gwarantującą bezpieczeństwo ludzi i maszyn.

Na przykład wyłącznik głównyEaton 038873 - T0-2-1/EA/SVB ma stopień ochrony IP65 dlatego jest chroniony przed pyłem i przedostawaniem się wody. Styczniki i przekaźniki są zazwyczaj instalowane w szafie sterowniczej, dlatego stopień ochrony IP20 jest całkowicie wystarczający.

Dzięki łatwym w obsłudze i wstępnie zmontowanym przekaźnikom sprzęgającym takim jak półprzewodnikowe przekaźniki sprzęgające firmy PHOENIX CONTACT, sygnały mogą być łatwo rozdzielane, zwielokrotniane lub wzmacniane.

Jeśli potrzebujesz przekaźnika z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak opóźnione włączanie i wyłączanie, to przekaźniki czasowe firm Selec i TELE będą dla Ciebie właściwym wyborem.

Jeśli chcesz przełączać silniki i systemy, potrzebujesz elementu przełączającego duże moce. Możesz do tego użyć Styczników mocy firmy Siemens z serii SIRIUS. Jako idealne uzupełnienie, w ofercie znajdują się również styczniki pomocnicze z tej samej serii - sprawdzą się jako rozwiązanie do przełączania obwodów.

Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w mniejszych rozdzielnicach, powinieneś zajrzeć do kategorii Rozłączniki w naszej ofercie. Znajdziesz tam wysokiej jakości przełączniki ON-OFF i wyłączniki główne firmy Eaton. Wśród nich znajdują się również kompletne urządzenia w obudowie, dzięki czemu rozłącznik może być stosowany bezpośrednio w terenie bez dodatkowej obudowy ochronnej. Dodatkowo w Automation24 oferujemy również odpowiednie obudowy/szafy sterownicze.

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje maszyny przed przeciążeniem, nie może Ci zabraknąć odpowiednich przekaźników monitorujących. W ofercie do wyboru termiczne i elektroniczne wersje przekaźników z serii SIRIUS firmy Siemens oraz przekaźniki kontroli prądu i napięcia firm Selec i TELE. Ponadto, w Automation24 dostaniesz również przekaźniki do monitorowania temperatury i poziomu firmy TELE.

W Automation24 znajdziesz wyposażenie rozdzielnic w bardzo atrakcyjnych cenach. Już teraz zwiększ bezpieczeństwo swoich maszyn i systemów i wybierz właściwe urządzenie do swoich zastosowań!