Obudowy / Szafy sterownicze


Obudowy i szafy sterownicze - zabezpieczenie Twoich komponentów automatyki

Obudowy odgrywają znaczącą rolę w automatyce. Chronią one wrażliwe podzespoły elektryczne i elektroniczne przed wpływami zewnętrznymi. Obudowy i szafki zapewniają na przykład, że wrażliwe komponenty automatyki nie mają kontaktu z wodą, kurzem i pyłem, a także są chronione przed różnymi wpływami zewnętrznymi. Ponadto obudowy chronią przed kontaktem z innymi źródłami napięcia.

Jakie materiały są używane do produkcji obudów przemysłowych i szaf sterowniczych?

W zależności od obszaru zastosowania, obudowy przemysłowe wykonane są z różnych materiałów, takich jak:

  • Blacha stalowa
  • Stal nierdzewna
  • Poliwęglan
  • ABS
  • Aluminium

Obudowy z poliwęglanu i ABS są bardziej ekonomicznymi wariantami. Są łatwe w obsłudze, odporne na uderzenia, wysokie temperatury i warunki atmosferyczne. Obudowy aluminiowe są bardziej wytrzymałe i mogą być stosowane w jeszcze surowszych warunkach. Obudowy stalowe są również szczególnie wytrzymałe i stosowane głównie na zewnątrz.

Kup obudowy i szafy sterownicze wraz z odpowiednimi akcesoriami w Automation24 w najlepszych cenach.

W ofercie Automation24 znajdziesz różne obudowy i naścienne szafy sterownicze w doskonałych cenach.

Dostaniesz u nas obudowy z ABS oraz obudowy i kompaktowe szafy sterownicze z poliwęglanu fińskiego producenta FIBOX. Ponadto wysokiej jakości obudowy aluminiowe i ze stali nierdzewnej oferuje sprawdzony przez nas producent Raychem RPG. Znajdziesz u nas także solidne obudowy ze stali nierdzewnej oraz naścienne obudowy ze stali Niemieckiego specjalisty ds. obudów, firmy Rittal.

Różne konstrukcje gwarantują indywidualną ochronę dostosowaną do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, jaki wariant obudowy i szafy sterowniczej wybierzesz, w Automation24 znajdziesz również odpowiednie akcesoria.

Dostępne są również odpowiednie dławnice kablowe do obudów, które zapewniają uszczelnienie i ochronią przed brudem i wilgocią. Możesz wybrać pomiędzy serią blueglobe® firmy PFLITSCH w wersji plastikowej, z mosiądzu, stali nierdzewnej i w wykonaniu EMC. Ponadto w ofercie posiadamy również metryczne dławnice kablowe niemieckich marek PFLITSCH i CONTA-CLIP.

Marki CONTA-CLIP, LAPP i TRELLEBORG oferują odpowiednie przepusty kablowe, za pomocą których można bezpiecznie, niezawodnie i przede wszystkim szybko zamocować więcej kabli do szafy sterowniczej. System wyprowadzeń kablowych firmy TRELLEBORG stanowią szczególnie innowacyjne rozwiązanie w zakresie zarządzania wiązkami różnych kabli. W systemie tym średnicę i liczbę otworów w ościeżnicy można w każdej chwili elastycznie dostosować bez użycia dodatkowych narzędzi lub demontażu ościeżnicy.

Niezależnie od tego co wybierzesz, zawsze otrzymasz produkty, które spełniają wysokie wymagania Automation24 w zakresie standardów jakości.

Chroń swój sprzęt elektryczny i elektroniczny za pomocą obudów i szaf w niskich cenach! Zamów teraz w Automation24 obudowy i szafy sterownicze wraz z odpowiednimi akcesoriami, a także dławnice kablowe i systemy przepustów kablowych od najlepszych producentów.