Zabezpieczenia instalacyjne


Zabezpieczenia instalacyjne - niezbędna część automatyki

Do grupy zabezpieczeń instalacyjnych należą między innymi wyłączniki nadprądowe, wyłączniki różnicowoprądowe, wyłączniki silnikowe oraz zasilacze z kontrolą obwodu obciążenia. Służą one do ochrony urządzeń elektrycznych przed skutkami nieprawidłowego działania instalacji. Niezależnie od tego, czy występuje zwarcie, przeciążenie lub prąd uszkodzeniowy (brak równowagi między prądem wyjściowym, a wejściowym), urządzenia zabezpieczające wyłączają napięcie w niebezpiecznej sytuacji. Istnieje także możliwość manualnego użycia wyłączników nadprądowych, np. w przypadku prac konserwacyjnych instalacji.

Ochrona dzięki odpowiednim zabezpieczeniom instalacyjnym

Urządzenia zabezpieczające z całą pewnością powinny być dostosowane do warunków pracy i wymagań procesowych. Spośród parametrów tych urządzeń można wyróżnić między innymi:

  • Znamionowe napięcie zasilania
  • Zakres napięcia
  • Liczba biegunów i kanałów

Prąd znamionowy, jak również zakres napięcia zależą od różnych elementów systemu.

Ochrona ludzi i urządzeń w Automation24

W Automation24 oferujemy zabezpieczenia instalacyjne firm Siemens i PHOENIX CONTACT w Murrelektronik różnych wersjach i do różnych zastosowań.

W ofercie dostępne są Wielokanałowe wyłączniki zabezpieczające jak na przykład: Zasilacz z kontrolą obwodu obciążenia Murrelektronik MICO BASIC 4.2, czy Wyłączniki nadprądowe/różnicowoprądowe jak na przykład: Wyłącznik różnicowoprądowy Siemens 5SV3312-6, czy Wyłączniki nadprądowe jak na przykład: Wyłącznik nadprądowy Siemens SIRIUS 3RV2011-0CA10 oraz Wyłącznik nadprądowy Siemens 5SY4110-7.

Do montażu wyłączników nadprądowych w Szafie sterowniczej mogą się okazać przydatne dedykowane akcesoria.

Co więcej w naszej ofercie znajdziesz urządzenia do ochrony przeciwprzepięciowej firmy PHOENIX CONTACT do instalacji zasilania, AKPiA, systemów nadawczo-odbiorczych oraz do urządzeń informatycznych. W Automation24 znajdziesz zatem urządzenia, dzięki którym spełnisz wymagania wprowadzone w roku 2001. Nowa norma DIN VDE 0100-443, obowiązująca do października 2016 r. wymaga ochrony przeciwprzepięciowej dla każdego nowo budowanego budynku. Ponadto zmodyfikowana norma DIN VDE 0100-420 z 2017 r. wprowadza również obowiązek stosowania wyłączników przeciwpożarowych. Nowe detektory iskrzenia serii Siemens 5SV6 stanowią szczególnie praktyczne rozwiązanie.

Szukasz optymalnego rozwiązania dla podłączenia zabezpieczeń instalacyjnych i aparatury łączeniowej, na przykład dla ochrony silnika? Odpowiedni będzie dla Ciebie zatem modułowy system SIRIUS.

W Automation24 znajdziesz zabezpieczenia instalacyjne w przystępnej cenie, od renomowanych firm, które pozwolą chronić Twoje maszyny i systemy. Wybierz teraz odpowiednie zabezpieczenie do swojej aplikacji!

W Automation24 znajdziesz zabezpieczenia instalacyjne w przystępnej cenie, od renomowanych firm, które pozwolą chronić Twoje maszyny i systemy. Wybierz teraz odpowiednie zabezpieczenie do swojej aplikacji!