Technika napędowa


Technika napędowa - zapewnia najwyższą wydajność maszyn i systemów

Technika napędowa odnosi się do obszaru technicznego, gdzie występuje przenoszenie siły lub momentu, na przykład przez silniki w celu tworzenia złożonych sekwencji ruchu. Kluczowe jest zatem płynne współdziałanie różnych elementów napędowych.

Technika napędowa - różnorodność systemów

Rozróżnia się na przykład następujące systemy napędowe:

  • Napęd bezpośredni,
  • Napęd zdecentalizowany.

Jeśli w systemie nie przewidziano części napędowych takich jak koła zębate i sprzęgła, wówczas mówimy o napędach bezpośrednich. W tym przypadku moment jest przenoszony bezpośrednio do systemu. Konieczne jest tutaj odpowiednie sterowanie prędkością, przyspieszeniem i momentem obrotowym, aby zapewnić dokładne i skuteczne działanie. Niemniej jednak, napędy są zazwyczaj częścią kompleksowego systemu maszyn, elementów napędowych i układów napędowych. Takie instalacje zawierają zdecentralizowane układy napędowe.

Technika napędowa ma duże znaczenie w wielu zastosowaniach przemysłowych, w transporcie i w obszarze towarów konsumpcyjnych.

 

Technika napędowa w Automation24

W Automation24 w obszarze techniki napędowej oprócz układów rozruchowych, falowników oraz softstartów rewersyjnych i bezpośrednich firmy Siemens, dostępne są także rozruszniki silnikowe z regulacją prędkości firmy Eaton, co uzupełnia lukę pomiędzy klasycznymi układami rozruchowymi, a przemiennikami częstotliwości. Co więcej, kupując enkoder marki ifm, możesz go użyć do konwersji rotacji mechanicznej na sygnał elektryczny do sterowania i obróbki impulsów elektrycznych oraz monitorowania prędkości.

Wybierz produkty z zakresu techniki napędowej w doskonałej cenie w Automation24. Nie czekaj i uruchom swoje urządzenia i maszyny przy użyciu najlepszej techniki napędowej.