Rozłączniki


Rozłączniki - informacje na temat ich konstrukcji

Rozłącznik jest połączeniem wyłącznika i przełącznika obciążeniowego. Rozłącznik ma podobną konstrukcję do przełącznika obciążeniowego. W przemyśle często używane są one jako główne przełączniki załącz/wyłącz. Jako że niepotrzebny jest żaden dodatkowy wyłącznik, ich użycie stało się ekonomicznym rozwiązaniem w mniejszych rozdzielnicach. Służą one do przełączania nieobciążonych i obciążonych transformatorów. Ich użycie podnosi także niezawodność takich aplikacji. Znajdują one zastosowanie w przemyśle zastępując tradycyjne wyłączniki. Te urządzenia przełączające są również stosowane w praktyce jako wyłączniki sterujące i wyłączniki do prac konserwacyjnych lub naprawczych.

Aplikacje gdzie stosuje się rozłączniki

Typowymi aplikacjami są:

  • Instalacje przemysłowe,
  • Zakłady produkcyjne,
  • Systemy do zarządzania budynkami.

 

Rozłączniki dostępne są w wielu konstrukcjach

W Automation24 dostępne są najpopularniejsze wersje rozłączników. Oferta obejmuje produkty znanych producentów, takich jak Eaton . Dostępne są jednostki do zabudowy lub do montażu napowierzchniowego. Ponadto oferujemy wersje 1 lub 3-biegunowe. W naszej ofercie znajdują się także wyłączniki z możliwością blokowania w pozycji 0. Znajdziesz też urządzenia dostosowane do różnych wartości znamionowych.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór rozłączników w korzystnych cenach. Wybierz rozłącznik odpowiadający Twoim oczekiwaniom już teraz!