Siemens

Logo Siemens W Automation24 znajdziesz produkty firmy Siemens w najlepszych cenach! Z urządzeniami tego producenta automatyka procesowa oraz sterowanie maszynami i systemami są prostsze i wydajniejsze. Sprawdź sam doskonałe produkty Siemens!


Siemens: Automatyka dla najbardziej wymagających

Nie bez powodu Siemens jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich firm na świecie. Firma ta zastała założona w Berlinie w roku 1847 i dziś jest jednym z największych producentów komponentów elektrycznych i elektronicznych. Od dziesiątek lat firma Siemens jest synonimem innowacji, jakości i długowieczności. Także w obszarze automatyki, w którym firma ta posiada szeroką ofertę, przekonuje użytkowników komercyjnych ze wszystkich wysoko rozwiniętych technologicznie branż.

Inteligentne rozwiązania do automatyki firmy Siemens

W 1958 roku firma Siemens opracowała pierwszą generację serii SIMATIC. Była to pierwsza generacja "modułowego systemu sterowania bezdotykowego" i tym samym firma wypozycjonowała się jako jeden z wiodących producentów na rynku światowym w dziedzinie automatyki. Od tego czasu, wiele innych inteligentnych produktów wzbogaciło portfolio automatyki.

W ramach rozwoju oferty produktowej firma od samego początku stawia sobie ambitne cele takie jak:

  • Wysoki stopień innowacyjności
  • Ekonomiczność i efektywność rozwiązań
  • Łatwa obsługa i skalowalność
  • Zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników i instalacji

Dzięki inteligentnym produktom firma Siemens pomaga zwiększyć wydajność i ułatwia użytkownikom codzienne obowiązki utrzymania urządzeń w przemyśle. Dzięki swojemu doświadczeniu firma Siemens jest zawsze o jeden krok do przodu!

Technologia firmy Siemens w Automation24

Automation24, jako duża firma oferująca produkty do automatyki, w swoim portfolio posiada oczywiście produkty firmy Siemens.

Na przykład w kategorii Systemy sterowania znajdziesz duży wybór produktów z zakresów takich jak Mini-sterowniki LOGO!, SIMATIC S7-1200, panele operatorskie HMI oraz SIMATIC ET 200SP dla elastycznego doboru komponentów do aplikacji automatyki.

Dzięki modułowej konstrukcji pozwalającej na rozbudowę mogą one z łatwością obsługiwać mniejsze jak i średniej wielkości projekty automatyzacji w budowie maszyn i urządzeń. Nowa generacja Siemens LOGO! ze zintegrowanym modułem serwera WWW i interfejsem Ethernet otwiera dodatkowe możliwości komunikacyjne, szczególnie w połączeniu z modułem komunikacyjnym CMR, SIMATIC S7-1200 i panelem HMI Basic. Dzięki temu możesz mieć oko na swój system nawet nie będąc na obiekcie. Dopiero poznajesz świat sterowników programowalnych? Dla ułatwionego startu w Automation24 oferujemy Ci Zestawy startowe LOGO!.

Kompaktowe sterowniki SIMATIC S7-1200 mogą być również rozbudowywane o dodatkowe moduły i są odpowiednie do małych i średnich zadań automatyzacji. Sterowniki te są już wyposażone w szeroki zakres funkcji, ale można je dodatkowo elastycznie rozbudowywać o dodatkowe opcje, aby spełnić odpowiednie wymagania. Również w tym przypadku Automation24 oferuje ułatwiony start z pomocą dostępnych w ofercie zestawów startowych S7-1200 .

Do zadań wizualizacji, jak również do bardziej komfortowego sterowania maszynami i urządzeniami przydatne będą panele operatorskie HMI. Oprócz technologii sterowania firmy Siemens, w ofercie Automation24 można znaleźć również odpowiednie oprogramowanie inżynierskie do urządzeń .

W Automation24 pomyśleliśmy również o niezawodnej ochronie ludzi i urządzeń. Dzięki wyłącznikom silnikowym i do układów rozruchowych, wyłącznikom różnicowoprądowym i detektorom iskrzenia z kategorii zabezpieczeń instalacyjnych, jesteś zawsze po bezpiecznej stronie. Na szczególną uwagę zasługuje innowacyjny i oszczędzający miejsce detektor iskrzenia Siemens 5SV6, który łączy w sobie funkcje wyłącznika nadprądowego z funkcjami detektora iskrzenia w jednym urządzeniu. Dzięki temu jest to najmniejszy wyłącznik przeciwpożarowy na świecie i oszczędza on dużo miejsca w szafie sterowniczej. W tym kontekście należy wspomnieć, że w ofercie posiadamy również odpowiednie obudowy od renomowanych producentów.

Kompaktowe i hybrydowe układy rozruchowe, softstarty i przemienniki częstotliwości od tego producenta w kategorii Technika napędowa zapewniają płynny napęd. Dzięki przemiennikom częstotliwości SINAMICS G120X Siemens stworzył innowacyjne urządzenia w zakresie optymalizacji ruchu wody i powietrza w sektorze infrastruktury. Z kolei przemienniki częstotliwości SINAMICS G120C nadają się do szerszego zakresu zastosowań. Proste i średnio skomplikowane zadania napędowe mogą być wykonywane za pomocą przekształtników częstotliwości SINAMICS V20. Do pełnego sterowania falownikami V20 zaleca się stosowanie modułu Web Server SINAMICS V20 .

Dla bezpieczeństwa Twojego i Twoich maszyn nie może zabraknąć odpowiedniej Aparatury łączeniowej. Dlatego w portfolio firmy Siemens znajdziesz również ekonomiczne rozwiązania. Automation24 oferuje termiczne przekaźniki przeciążeniowe do zabezpieczenia przeciążeniowego zależnego od prądu w obwodzie głównym oraz elektroniczne przekaźniki przeciążeniowe do kompletnego zabezpieczenia silnika i systemu. Ponadto w ofercie znajdziesz wysokiej jakości styczniki mocy firmy Siemens, styczniki półprzewodnikowe, styczniki pomocnicze oraz bloki zestyków pomocniczych do Twojej instalacji.

Chcesz przełączać, chronić i monitorować silniki i systemy za pomocą kompletnego pakietu? Zatem system Siemens SIRIUS jest rozwiązaniem dla Ciebie!

Solidne Urządzenia sterujące i sygnalizacyjne z serii SIRIUS ACT firmy Siemens również przyczyniają się do optymalnej ochrony i trwałości systemów. W tej serii producent prezentuje stylowe urządzenia do sterowania i sygnalizacji - od przycisków po lampki sygnalizacyjne.

Dzięki technologii Siemens możesz spełnić najwyższe wymagania co do jakości i w istotny sposób przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa i trwałości Twoich maszyn i urządzeń. W Automation24 znajdziesz odpowiednie produkty dostosowane do Twoich potrzeb w doskonałych cenach.

Jeśli masz jakieś pytania, nie wahaj się użyć na przykład formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej. Automation24 stoi zawsze po Twojej stronie jako Twój partner w automatyce!