Zasilanie


Zasilacze - niezbędna część automatyki

W kontekście automatyki zasilaczami nazywa się urządzenia i moduły, które potrzebne są do zasilenia prądem czujników, układów przetwarzania i urządzeń wykonawczych. Napięcie jakie jest dostarczane z sieci jest przekształcane tak, aby odpowiednie napięcie i moc były dostarczane do urządzeń, co umożliwia ich funkcjonowanie. W związku z tym zasilacze są jednym z najważniejszych elementów w aplikacjach automatyki, ponieważ urządzenia nie mogą bez nich funkcjonować.

Przykłady zastosowań urządzeń zasilających

W automatyce zasilacze są używane na przykład w obszarach jakich jak:

  • Inżynieria mechaniczna i linie produkcyjne,
  • Budownictwo okrętowe,
  • Systemy do zarządzania budynkami,
  • Automatyzacja linii produkcyjnych.

Urządzenia te mogą być prostymi zasilaczami transformatorowymi lub inteligentnymi zasilaczami impulsowymi, które mogą zasilać całe aplikacje w odpowiednie napięcie. Innowacje technologiczne i ciągłe dalsze doskonalenie gwarantują coraz lepszą efektywność tych urządzeń.

 

Zasilacze w Automation24

Sklep internetowy Automation24 oferuje szeroką gamę produktów do zasilania w napięcie. Pośród nich można znaleźć inteligentne zasilacze typu Siemens LOGO! takie jak LOGO! POWER 24V - 4,0A - 6EP1332-1SH52 lub wypróbowane i przetestowane przez nas zasilacze PHOENIX CONTACT np. zasilacz impulsowy PHOENIX 2866310 - TRIO-PS/ 1AC/24DC/ 5. Wszystkie produkty z tej kategorii charakteryzują wysoka jakość i konkurencyjne ceny. Nie tylko producent, ale także Automation24 gwarantują niezawodność operacyjną. Oferta zasilaczy odpowiada wielu zastosowaniom i mogą być one odpowiednio dobrane bez konieczności osiągania kompromisów.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór zasilaczy w korzystnych cenach. Poszukaj zasilacza, który odpowiada Twoim oczekiwaniom już teraz!