Bloki / Złącza zaciskowe


Silne połączenia dzięki blokom i złączom zaciskowym

Bloki i złącza zaciskowe są komponentami z zakresu techniki łączeniowej, które są wykorzystywane do podłączenia dwóch lub więcej przewodów w aplikacjach automatyki. Końcówki przewodów są połączone ze sobą za pomocą metalowego elementu stykowego, a zewnętrzna obudowa z tworzywa sztucznego zabezpiecza połączenie i oferuje możliwość montażu zacisków w sposób przejrzysty, na szynie montażowej, w szafie sterowniczej. Zaciski bloków są zaprojektowane tak, aby można było zainstalować szeroki zakres przekrojów kabli.

Systemy mocowania upraszczają obsługę, a kable można szybko zamontować i podłączyć bez wstępnego montażu. Poszczególne zaciski mogą być łączone ze sobą za pomocą odpowiednich mostków, dzięki czemu można tworzyć nawet skomplikowane systemy połączeń. Ponadto pozwalają one na zachowanie przejrzystości ułożenia połączeń. Co więcej, każdy pojedynczy blok może być łatwo wymieniony i zastąpiony, co zapewnia dużą elastyczność.

Bezpieczne połączenia w szafie sterowniczej

Bloki zaciskowe przepustowe i wielozaciskowe stosowane są we wszystkich aplikacjach z zakresu automatyki i budownictwa. Zasada działania przewodów przyłączeniowych jest zasadniczo taka sama dla wszystkich rodzajów bloków zaciskowych. Bloki zaciskowe różnią się jednak w zależności od żądanej instalacji następującymi cechami:

  • Konstrukcja: Blok przepustowy, wielożyłowy, na przewód ochronny lub PE
  • Typ połączenia: złącze śrubowe lub wtykowe (Push-in)
  • Różne możliwe przekroje poprzeczne kabli

Szeroki zakres bloków i złącz zaciskowych

W Automation24 znajdziesz bloki i złącza zaciskowe w kategorii Technika łączeniowa w postaci prostych przepustowych złącz zaciskowych i wielożyłowych złącz zaciskowych firmy PHOENIX CONTACT, jednego z wiodących dostawców technologii przyłączeniowych.

Zaciski są dostępne z przyłączem wtykowym, jak również z przyłączem śrubowym. Uprość instalację i konserwację systemu sterowania dzięki łatwym w montażu i możliwym do mostkowania obudowom terminali. W Automation24 wybierzesz odpowiedni element zaciskowy niezależnie od przekroju przewodu i pożądanego koloru.

W Automation24 znajdziesz duży wybór złącz i bloków zaciskowych w bardzo przystępnych cenach. Wybierz teraz odpowiednie złącze do swojej aplikacji!