Detektory iskrzenia Siemens

Pełna ochrona bez kompromisów

Detektory iskrzenia stają się obowiązkowe w wielu krajach, jako że podwyższają bezpieczeństwo zapobiegając zdarzeniom, które mogą prowadzić do obrażeń ciała. W naszym asortymencie posiadamy przeciwpożarowe detektory iskrzenia Siemens 5SV6, które gwarantują najwyższe bezpieczeństwo. Dowiedz się dlaczego stosowanie przeciwpożarowych detektorów iskrzenia staje się obowiązkowe w wielu krajach i dlaczego nowa seria produktów Siemens zagwarantuje Ci najlepszą ochronę.


Detektory iskrzenia

Bezpieczeństwo bez luk: ochrona przed zwarciem i przeciążeniem!

Nowa generacja wyłączników przeciwpożarowych

Najważniejsze cechy wyłączników z serii 5SV6


Bezpieczeństwo bez luk: ochrona przed zwarciem i przeciążeniem!

W Europie rocznie odnotowuje się ponad dwa miliony pożarów. Z tego ponad jedna trzecia wynika z niebezpiecznych defektów w instalacji elektrycznej. Miliardy dolarów strat, tysiące rannych, a nawet zmarłych to straszna statystyka. Dlatego w wielu krajach przeciwpożarowe detektory iskrzenia zostały wprowadzone jako zabezpieczenie obowiązkowe dla wielu zastosowań!

Wraz z opublikowaniem zmienionej normy DIN VDE 0100-420 w 2017 r., instalacja przeciwpożarowych detektorów iskrzenia w Niemczech jest obowiązkowa w wielu miejscach, takich jak sypialnie i salony w ośrodkach opieki nad dziećmi i seniorami, budynki wykonane z materiałów palnych, zagrożone pożarem obiekty i budynki z materiałami niebezpiecznymi. Również międzynarodowa norma IEC 60364-4-42 zaleca instalację detektorów iskrzenia.

Porównanie: detektor iskrzenia drugiej generacji kontra nowy przeciwpożarowy detektor iskrzenia

Porównanie: detektor iskrzenia drugiej generacji kontra nowy przeciwpożarowy detektor iskrzenia

Nowa generacja wyłączników przeciwpożarowych

Firma Siemens w nowej serii urządzeń 5SV6 prezentuje nowe i zaawansowane technicznie komponenty zabezpieczające do ochrony przeciwpożarowej w instalacjach elektrycznych.

Wyłącznik przeciwpożarowy łączy w sobie funkcję detektora iskrzenia (AFDD) z funkcją wyłącznika nadmiarowoprądowego w szerokości zaledwie jednego modułu i dlatego jest najmniejszym przełącznikiem tego rodzaju na świecie.

W zwykłych instalacjach konieczne jest zapewnienie miejsca na dwa moduły dla zaimplementowania tego rozwiązania w jednym obwodzie. Nowe wyłączniki 5SV6 znacznie zmniejszają przestrzeń wymaganą do osiągnięcia tego rozwiązania w przypadku montażu nowego bądź modernizacji starego systemu zabezpieczeń zgodnie z normami. Prosta wymiana wyłącznika nadprądowego może znacznie podnieść bezpieczeństwo całej instalacji.

Najważniejsze cechy wyłączników z serii 5SV6

50% oszczędności miejsca w porównaniu z tradycyjnym rozwiązaniem

Umożliwiają łatwą modernizację istniejącego systemu

Zwiększają dostępność instalacji

Z nową koncepcją szyny zbiorczej

Możliwość pomiaru wytrzymałości bez odłączania do napięcia 1000 V

Przejdź do oferty detektorów iskrzenia

Nowość: 5SV6 od Siemens

Nowość: 5SV6 od Siemens

Nowe przeciwpożarowe detektory iskrzenia Siemens 5SV6 zapewniają idealną ochronę przed zwarciami i przeciążeniami. Chroń siebie, swoje maszyny i urządzenia już dziś - zamów rozwiązania do detekcji iskrzenia w najlepszych cenach w Automation24! Skontaktuj się z nami jeśli masz jakeś pytania na temat detektorów iskrzenia. Z przyjemnością Ci pomożemy!