Urządzenia sterujące i sygnalizacyjne


Aparatura sterująca i sygnalizacyjna dla zarządzania procesem

Aparatura sterująca i sygnalizacyjna ma wiele zastosowań w przemyśle, np. inicjowanie działań, sygnalizacja stanu akustyczna bądź świetlna, a także alarmowanie w sytuacjach awaryjnych. Zakres takich urządzeń obejmuje na przykład sygnalizatory akustyczne, lampki sygnalizacyjne, przyciski standardowe i przyciski zatrzymania awaryjnego. Przyciski zatrzymania awaryjnego, zwane też przyciskami bezpieczeństwa zapewniają pełne zatrzymanie aplikacji w niebezpiecznych sytuacjach, po naciśnięciu tylko jednego przycisku.

Używane we wszystkich sektorach przemysłu

W niemal każdym sektorze przemysłu ważne jest, aby możliwe było inicjowanie działań i wykrywanie zmiany stanów na produkcji - np. w przypadku zmiany prędkości pracy maszyny. Poniżej znajdują się przykłady branż, w których aparatura do przełączania i sygnalizacji odgrywa znaczącą rolę:

  • Inżynieria mechaniczna i linie produkcyjne,
  • Przetwórstwo spożywcze,
  • Budownictwo okrętowe.

Aparatura sterująca i sygnalizacyjna jest nieodzowną częścią automatyki przemysłowej. Pozwala ona na kompletną automatyzację procesów i ich nadzór przez wykwalifikowany personel, który jest odpowiedzialny za utrzymanie prawidłowego funkcjonowania aplikacji.

 

Aparatura sterująca i sygnalizacyjna do każdych zastosowań

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór urządzeń do sterowania i sygnalizacji. Renomowane marki takie jak Eaton oraz Murrelektronik gwarantują najwyższą jakość i niezawodność.

Ważnym jest, aby urządzenia zostały odpowiednio dobrane do potrzeb aplikacji. Przełączniki włącz/wyłącz instalowane w ciemnych obszarach powinny zastąpić Przyciski podświetlane. W środowiskach, gdzie najlepszą sygnalizacją jest sygnalizacja akustyczna, która zwraca uwagę operatorów, polecamy używanie np. sygnalizatora akustycznego Eaton 229015 - M22-AMC. Jeśli aparatura sterująca i jednostki sygnalizacyjne mają być zainstalowane bezpośrednio w terenie, polecamy Obudowy natynkowe, na przykład Eaton M22-I4, która ma cztery miejsca montażu dla Elementów z diodą LED, Elementów stykowych oraz innych urządzeń ostrzegawczych i przełączników. Możesz także zainstalować Przycisk zatrzymania awaryjnego, na przykład M22-PV/K11. Wraz z nim w zestawie znajdują się elementy stykowe dla łatwiejszej instalacji.

W kategorii aparatury sterującej i sygnalizacyjnej Automation24 ma w ofercie także Przyciski takie jak przycisk M22-D-G-X1/K10, Przyciski wielopozycyjne, np. Przycisk podwójny Eaton 216710 - M22-DDL-S-X7/X7, Przyciski grzybkowe, takie jak Eaton 216716 - M22-DP-G oraz Przyciski ręczne i nożne, jak np. Eaton 229749 - FAK-S/KC11/I. Za pomocą przycisków sterujących obsługiwanych kluczem, można uniemożliwić osobom nieupoważnionym korzystanie z maszyn i urządzeń. Do manualnego sterowania posiadamy Joysticki / Potencjometry oraz Przełączniki pozycyjne. W ofercie znajdują się także Lampki sygnalizacyjne, Kolumny sygnalizacyjne oraz inne Urządzenia sygnalizacyjne. Do lepszej orientacji pośród elementów sterujących i sygnalizacyjnych polecamy Etykiety do identyfikacji tych elementów. Ponadto w kategorii głównej można znaleźć także Elementy ze złączem USB i RJ45 do szafki oraz dodatkowe Akcesoria do urządzeń sterujących i sygnalizacyjnych.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór aparatury sterującej i sygnalizacyjnej w korzystnych cenach. Wybierz element sterujący lub sygnalizujący odpowiedni dla Twojej aplikacji już teraz!