Zasilacze impulsowe / UPS


Zasada działania zasilaczy impulsowych

Zasilacze impulsowe należą do kategorii zasilaczy i są zaprojektowane tak, aby dostarczyć odpowiednie zasilanie do czujników i innych komponentów elektronicznych. W sposób wydajny przetwarzają one niestabilizowany napięcie wejściowe w prąd stały DC o odpowiednim napięciu. Nie istotne jest czy napięcie wejściowe jest napięciem stałym DC, czy zmiennym AC. Zasilacze impulsowe zazwyczaj znajdują zastosowanie w różnego rodzaju szafach sterowniczych i rozdzielnicach elektrycznych.

Wobec tego istnieje wiele obszarów zastosowań zasilaczy impulsowych w przemyśle, takich jak:

  • Instalacje i automatyka budynkowa,
  • Budowa maszyn i budownictwo okrętowe,
  • Automatyzacja linii produkcyjnych,
  • Budowanie szaf sterowniczych i rozdzielnic elektrycznych.

 

Zamów zasilacze impulsowe ze sklepu internetowego Automation24 - dostawa nawet w 24 godziny

Automation24 oferuje szeroką gamę zasilaczy impulsowych w niskich cenach. Tak korzystne zestawienie udało nam się osiągnąć dzięki skupieniu swojej oferty na produktach specjalistów w tej dziedzinie takich jak PHOENIX CONTACT i Siemens. Zakres oferty obejmuje zasilacze impulsowe w wersjach jedno- i trój-fazowych o napięciu wejściowym od 100 do 240V AC, od 120 do 230V AC lub od 400 do 500V AC. Dostarczane znamionowe napięcie wyjściowe to 12V DC lub 24V DC.

Oferujemy zasilacze PHOENIX CONTACT serii STEP-POWER, TRIO-POWER oraz UNO-POWER. Zasilacze impulsowe serii STEP-POWER, np. PHOENIX 286851 - STEP-PS/1AC/24DC/2.5 oferują wysoką efektywność i niskie straty biegu jałowego. Serię TRIO-POWER, do której należy zasilacz PHOENIX 2866310 - TRIO-PS/ 1AC/24DC/5, który charakteryzują szeroki zakres temperatury pracy bez obniżenia parametrów znamionowych i wysoka wytrzymałość napięciowa do 300V AC. Ponadto możliwa jest kompensacja spadków napięcia przez napięcie wyjściowe nastawne od strony czołowej. Dzięki aprobacie UL możliwe jest używanie tych zasilaczy impulsowych na całym świecie. Zasilacze impulsowe z serii UNO-POWER z zasilaczem PHOENIX 2902991 UNO-PS/1AC/24DC/30W zajmują mało miejsca w szafie sterowniczej dzięki kompaktowym rozmiarom, a ponadto są dostosowane do obciążenia do 100W. Oferujemy także moduły zasilaczy firmy Siemens do zasilania stabilizowanego mini-sterowników LOGO! lub SIMATIC S7-1200.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór zasilaczy impulsowych w korzystnych cenach. Wybierz zasilacz odpowiedni dla Twoich zastosowań już dzisiaj!