Systemy sterowania


Systemy sterowania: Odpowiedzialne za działanie aplikacji

Technologia sterowania jest ważnym komponentem w świecie automatyki. W systemach sterowania wartości wejściowe wpływają na wyjścia zazwyczaj poprzez zaprogramowane funkcje. W przypadku sterowania bez sprzężenia zwrotnego wielkość na wyjściu nie jest zadawana powtórnie na wejście sterownika. W technologii automatyki sygnały przełączające są zazwyczaj przetwarzane cyfrowo lub binarnie. Przetwarzanie wartości mierzonych takich jak ciśnienie czy temperatura odbywa się zazwyczaj na sygnałach analogowych. Niemniej jednak coraz częściej stosuje się cyfrowe protokoły transmisji danych, jako, że są one mniej podatne na interferencję.

Obszary zastosowań systemów sterowania

Systemy sterowania są ważnym elementem automatyki i używane są w aplikacjach z niemal wszystkich obszarów, takich jak:

  • Sterowanie maszynami w procesach przemysłowych i wytwarzania,
  • Sterowanie zaprogramowane czasowo, np. w przypadku sygnalizacji świetlnych,
  • Sterowanie w systemach zarządzania budynkami.

W dzisiejszym przemyśle ciężko wskazać proces techniczny, który potrafi poprawnie funkcjonować bez systemów sterowania. Wiąże się to z powstawaniem aplikacji, które stają się coraz bardziej kompleksowe i które coraz częściej wymagają indywidualnych rozwiązań technologicznych.

 

Systemy sterowania w Automation24

Automation24 to sklep internetowy z komponentami automatyki, pośród których znajdują się także artykuły z zakresu systemów sterowania. Jakość i niezawodność gwarantują produkty renomowanych producentów takich jak Siemens, którego mini-sterowniki LOGO! i produkty z rodziny SIMATIC S7-1200 są dostępne w Automation24. Akcesoria, takie jak oprogramowanie do sterowników LOGO! SOFT COMFORT także dostępne są w naszej ofercie. Ponadto oferujemy panele HMI oraz urządzenia IO-Link.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór produktów technologii sterowania w korzystnych cenach. Wybierz produkt odpowiadający Twoim oczekiwaniom już teraz!