Pilz

Logo firmy Pilz Szukasz innowacyjnych urządzeń z zakresu bezpieczeństwa, które niezawodnie chronią ludzi, maszyny i środowisko? Zastosuj sprawdzone produkty firmy Pilz, które można teraz nabyć w niskich cenach w sklepie Automation24.


Czym zajmuje się firma Pilz?

Od 1948 roku firma Pilz wiedzie prym w zakresie techniki bezpieczeństwa do automatyki, które uwzględniają zarówno wymagania dotyczące bezpieczeństwa maszyn, jak i ochrony ludzi.

Historia sukcesu rozpoczęła się od produkcji sprzętu laboratoryjnego ze szkła. Następnie firma Pilz zajęła się elektronicznymi przekaźnikami czasowymi, a potem rozdzielnicami i programowalnymi systemami sterowania. Dziś ta działająca na całym świecie rodzinna firma jest znana z wszechstronnych rozwiązań w dziedzinie techniki bezpieczeństwa. Niektóre z najważniejszych technologicznych kamieni milowych w sektorze przemysłu pochodzą właśnie z firmy Pilz, jak na przykład pierwsza rozdzielnica z wyłącznikiem awaryjnym PNOZ. Nawet dziś producent nie ustaje w ciągłym dostosowywaniu się do aktualnych wymagań rynku i wyznacza trendy, między innymi dzięki swoim skutecznym rozwiązaniom z zakresu Industry 4.0.

Dzięki temu firma Pilz jest idealnym partnerem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo ludzi, maszyn i środowiska.

Obszary zastosowań systemów automatyki firmy Pilz w budowie maszyn i urządzeń

Dzięki swoim rozwiązaniom firma Pilz przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa ludzi i maszyn na całym świecie. I to w różnych obszarach budowy maszyn i urządzeń, takich jak:

  • Przemysł spożywczy
  • Obrabiarki
  • Robotyka
  • Przemysł opakowaniowy
  • Przemysł samochodowy
  • Technika kolejowa

Produkty firmy Pilz online w Automation24

W sklepie internetowym Automation24 możesz kupić sprawdzone i przetestowane produkty firmy Pilz w dziedzinie techniki bezpieczeństwa.

Możesz wybierać spośród najbardziej popularnych i najczęściej stosowanych przekaźników bezpieczeństwa PNOZ na świecie. Dzięki tym sprawdzonym przekaźnikom bezpieczeństwa można zapewnić działanie m.in. mechaniczne łączniki bezpieczeństwa, kurtyny świetlne bezpieczeństwa, dwuręczne panele sterowania i wyłączniki bezpieczeństwa awaryjnego.

Male-sterowniki bezpieczeństwa PNOZmulti 2 pozwalaj na elastyczne zabezpieczanie całych sekcji zakładu. Sterowniki te można łatwo zaprogramować za pomocą bezpłatnego oprogramowania PNOZmulti Configurator, korzystając z graficznego interfejsu programowania typu "przeciągnij i upuść". Oprócz jednostek podstawowych oferujemy również szeroki wybór odpowiednich modułów wejść i wyjść oraz modułów komunikacyjnych.

Ponadto znajdziesz u nas elektromagnetyczne rygle-bezpieczenstwa z serii PSENslock, które utrzymują zamknięcie osłon podczas operacji procesowych i zapobiegają ryzyku zranienia użytkowników. Te rozwiązania produktowe są idealne w przypadku maszyn, w których nie występuje czas zatrzymania lub jest on krótki. W przypadku dłuższych czasów zatrzymania należy stosować blokady elektromagnetyczne z serii PSENmlock. Działają one w sposób mechaniczny i dlatego utrzymują osłony bezpieczeństwa zamknięte nawet w przypadku zaniku napięcia.

Firma Pilz oferuje również bezstykowe wyłączniki bezpieczeństwa z serii PSENcode i PSENmag, które są wykorzystywane do monitorowania położenia drzwi ochronnych i pozycji na osłonach bezpieczeństwa. Charakteryzują się one niskim zużyciem mechanicznym i dlatego mają wyjątkowo długą żywotność.

Możesz polegać na sprawdzonej automatyce i technice bezpieczeństwa firmy Pilz. Wybierz produkt i wnieś znaczący wkład w ochronę ludzi i maszyn. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi wykwalifikowanymi inżynierami, którzy chętnie udzielą kompetentnej pomocy.