Przekaźniki monitorujące


Przekaźniki monitorujące - ochrona każdej aplikacji

Termiczne i elektroniczne przekaźniki monitorujące są stosowane w celu zapewnienia ochrony przeciążeniowej w obwodzie głównym, a tym samym do ochrony wszelkiego rodzaju maszyn i instalacji. Przekaźniki monitorujące działają jak aktywne monitory prądowe. Wykrywają one zbyt wysoką i zbyt niską wartość prądu, błędy napięcia, przerwy w obwodzie i błędy fazy w całej instalacji. Przekaźniki elektroniczne zapewniają do 98% redukcji strat mocy w porównaniu z termicznymi przekaźnikami przeciążeniowymi.

Zastosowanie prądowych przekaźników monitorujących

Przekaźniki monitorujące są szeroko stosowane w instalacjach aparatury rozdzielczej. Główne ich zadania to:

  • Ochrona maszyn i urządzeń
  • Ochrona silników

Przekaźniki monitorujące cechuje łatwy montaż dzięki odpowiedniemu rozmiarowi, a także łatwym w użyciu połączeniom śrubowym. Dzięki kompaktowej wielkości pozwalają one także na zaoszczędzenie miejsca w szafie sterowniczej.

Przekaźniki monitorujące dla bezpieczeństwa maszyn i instalacji dostępne w Automation24

W Automation24 posiadamy w ofercie różne typy przekaźników monitorujących jak na przykład Przekaźniki termiczne firmy Siemens. Jako że możliwe jest dostosowanie odpowiednich wartości progowych w dużym zakresie, chronione są nie tylko silniki w instalacji, ale cała aplikacja. Wiadomości o błędach są dostępne bezpośrednio, co umożliwia szybkie działanie. Przekaźniki monitorujące firmy Siemens są dostępne w dwóch rozmiarach S0 oraz S00, co pozwala na dopasowanie do styczników z Modułowego systemu SIRIUS.

W naszym portfolio dostępne są również jakościowe przekaźniki monitorujące firm TELE i Selec do monitorowania prądu i napięcia.

Służą one do niezawodnego przeciwdziałania przekroczeniom wartości granicznych napięcia, jak również wartościom poniżej progu i przepięciom. W ten sposób można uniknąć nieoczekiwanych awarii systemu. Firma Selec przekonuje bezkonkurencyjną relacją ceny do jakości. TELE oferuje najwyższej jakości konstrukcje do każdego zastosowania, w atrakcyjnych cenach.

Z produktami dostępnymi w Automation24 możesz również monitorować temperaturę i poziom w zbiornikach w swoich systemach, ponieważ oferujemy Ci przekaźniki do monitorowania temperatury, jak również monitorowania poziomu. Dzięki przekaźnikom monitorującym temperaturę TELE można uniknąć zwarć w systemie. Produkowane przez tę firmę przekaźniki monitorowania poziomu zapewniają optymalną ochronę systemu poprzez monitorowanie poziomu cieczy przewodzących.

Nadal szukasz idealnej szafy sterowniczej do instalacji swoich przekaźników monitorujących? Sprawdź ofertę dostępną w kategorii Obudowy/Szafy sterownicze.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór przekaźników monitorujących do ochrony Twoich maszyn i instalacji w korzystnych cenach.

Unikaj długich przestojów: Kup teraz odpowiedni przekaźnik monitorujący dla Twojej aplikacji z Automation24!