Kolumny sygnalizacyjne


Kolumny sygnalizacyjne dla bezpieczeństwa i kontroli

Kolumny sygnalizacyjne stosowane są w wielu sektorach przemysłu do zwracania uwagi na zmiany stanu. W niebezpiecznych sytuacjach są one wykorzystywane jako ostrzeżenie wizualne lub akustyczne, zapewniając tym samym bezpieczeństwo.

Kolumny sygnalizacyjne są dostępne jako kompletne urządzenia lub łatwe do montażu moduły, które można łączyć indywidualnie. Oznacza to, że do każdego zastosowania możliwe jest skompletowanie odpowiedniego urządzenia sygnalizacyjnego, dzięki możliwości kombinacji wizualnych i akustycznych elementów sygnalizacyjnych. Każdemu kolorowi można przypisać odpowiednie znaczenie, które może być definiowane indywidualnie dla każdej aplikacji.

Różnorodne zastosowanie

Urządzenia sygnalizacyjne są stosowane w prawie wszystkich sektorach przemysłu jako wskazanie stanu, światła kontrolne w zautomatyzowanych procesach czy sygnały ostrzegawcze w nagłych wypadkach. Poniżej wymieniono obszary zastosowań kolumn sygnalizacyjnych:

  • Budowa maszyn,
  • Linie produkcyjne,
  • Stacje testowe,
  • Bramki.

W praktyce kolumny sygnalizacyjne używane są w każdych warunkach na całym świecie, także w surowych środowiskach i w trudnych warunkach oświetleniowych. Różnorodność modułów zapewnia elastyczny montaż.

 

Kolumny sygnalizacyjne w Automation24

Wszystkie kolumny sygnalizacyjne firmy Eaton oferowane są w kategorii Urządzenia sterujące i sygnalizacyjne w trzech różnych rozmiarach, o średnicy 70mm lub oszczędzające miejsce 40mm i 57mm. Dostępne są komplety kolumn sygnalizacyjnych składające się z trzech modułów, np. Kolumna sygnalizacyjna komplet Eaton 171425 - SL7-100-L-RYG-24LED lub z dwóch modułów, np. Kolumna sygnalizacyjna komplet Eaton 171424 - SL7-100-L-RG-24LED. Moduły sygnalizacyjne pasują do różnych modułów bazowych, np. Moduł podstawy Eaton 171456 - SL7-FMS-100 z systemem szybkiego montażu.

W Automation24 znajdziesz szeroką gamę kolumn sygnalizacyjnych w korzystnych cenach. Wybierz kolumnę sygnalizacyjną, która odpowiada Twoim oczekiwaniom już teraz!