Technika łączeniowa


Technika łączeniowa w przemyśle

Technika łączeniowa odgrywa ważną rolę w całym przemyśle. W ogólnym rozumieniu dział ten skupia się na odpowiednim doborze części lub urządzeń do realizacji połączeń. Mogą to być kable, przewody, złącza lub puszki czujników/urządzeń wykonawczych. W technice łączeniowej mogą być ważne różne właściwości dla uzyskania niezawodnego funkcjonowania, np. odporność lub wysoka przewodność.

Typowe obszary zastosowań techniki łączeniowej

Obszary zastosowania przemysłowej techniki łączeniowej są szczególnie uniwersalne i szerokie. Technika łączeniowa może być używana do przekazywania informacji takich jak:

  • Wartości pomiarowe
  • Sygnały
  • Dane

Automation24 posiada w ofercie szeroką gamę produktów techniki łączeniowej

W sklepie internetowym Automation24 z bogatą ofertą automatyki przemysłowej znajdziesz produkty do realizowania bezpiecznych i szybkich połączeń. Oferujemy produkty firm ifm, PHOENIX CONTACT, Murrelektronik, LAPP, Helmholz, Wago, Karl Enghofer, Bit Bierther. Wszyscy producenci gwarantują najwyższą jakość i fachową wiedzę w zakresie techniki łączeniowej.

W zakresie okablowania asortyment obejmuje puszki czujników/elementów wykonawczych M8 i M12, czujniki M8 i M12 oraz kable łączeniowe. Wśród nich znajdują się również beznarzędziowe złącza do montażu w terenie.

W kategorii złączy przemysłowych znajdziesz szeroką gamę złączy, która obejmuje złącza okrągłe, prostokątne i złącza RJ45.

Ponadto w ofercie znajduje się wiele różnych kabli i przewodów. W zależności od zastosowania oferujemy wybór pomiędzy kablami do czujników/zbiorczymi, sterowniczymi, do transmisji danych, pojedynczymi przewodami z certyfikatem HAR, kablami krosowymi RJ45, kablami łączeniowymi M12/RJ45, kablami łączeniowymi M12/USB oraz kablami na metry.

Aby umożliwić odpowiednie podłączenie końcówek przewodów, Automation24 oferuje odpowiednie produkty z zakresu bloków i złącz zaciskowych w postaci zacisków przelotowych, opcjonalnie z połączeniem śrubowym lub wtykowym, bloki zaciskowe czujników/elementów wykonawczych z połączeniem wtykowym, złącza zaciskowe do wszystkich typów przewodów, bloki rozdzielaczy PTFIC, łączniki krosowe i rozdzielacze napięcia.

Zakres techniki łączeniowej uzupełniony jest przez odpowiednie akcesoria instalacyjne i montażowe, takie jak peszle ochronne kabli, uchwyty kablowe, opaski kablowe i izolowane tulejki kablowe.

W Automation24 znajdziesz wiele komponentów z dziedziny techniki łączeniowej dla przemysłu w bardzo korzystnych cenach. Wybierz teraz odpowiednie produkty dla swojej aplikacji i zapewnij sobie bezpieczne połączenia!