Technika łączeniowa


Technika łączeniowa

Technika łączeniowa odgrywa ważną rolę w automatyce. W ogólnym rozumieniu dział ten skupia się na odpowiednim doborze części lub urządzeń do realizacji połączeń. Mogą to być kable, złącza lub puszki czujników/urządzeń wykonawczych. W technice łączeniowej mogą być ważne różne właściwości dla uzyskania niezawodnego funkcjonowania, np. odporność lub wysoka przewodność.

Typowe obszary zastosowań techniki łączeniowej

Żadna aplikacja automatyki nie może funkcjonować poprawnie bez elementów techniki łączeniowej. Wynika to z podstawowych zasad projektowania układów automatyki: Wielkość fizyczna musi być wykrywana przez czujnik, przetwarzana, a następnie wysyłania do sterownika. W związku z tym istnieje potrzeba łączenia urządzeń. Technika łączeniowa może być używana do połączenia na przykład:

  • sondy z układem przetwarzania,
  • przewodów za pomocą bloków zaciskowych,
  • czujników i elementów wykonawczych.

 

Automation24 posiada w ofercie szeroką gamę produktów techniki łączeniowej

W sklepie internetowym Automation24 z bogatą ofertą automatyki przemysłowej znajdziesz nie tylko czujniki procesowe i położenia, wyłączniki i urządzenia ochronne, sterowniki, aparaturę sterującą i sygnalizacyjną, zasilacze i akcesoria, ale także niezawodne produkty najlepszej klasy techniki łączeniowej. Oferta obejmuje np. Przewody do czujników i bloki zaciskowe UT 2.5 firmy Phoenix Contact oraz wysokiej jakości osłony kablowe sprzedawane na metry firmy Murrplastik. Renomowani producenci tacy jak Phoenix Contact, Murrplastik czy ifm są gwarancją najlepszej jakości. 

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór komponentów techniki łączeniowej w korzystnych cenach. Poszukaj produktu, który odpowiada Twoim oczekiwaniom już teraz!