Leuze

Leuze electronic Szukasz rozwiązania do efektywnego wykrywania obiektów? Automation24 oferuje Ci odpowiednie czujniki optyczne od doświadczonego producenta - firmy Leuze, dostępne dla każdej aplikacji w atrakcyjnej cenie.


Leuze electronic: Specjaliści z przyszłościowym podejściem

Firma Leuze electronic została założona w 1963 roku w Owen/Teck. Na początku koncentrowano się na produkcji czujników dla tkalni Leuze, która była zakładem produkcyjnym firmy. Z czasem portfolio posiadanych czujników się powiększyło. W międzyczasie tworzono rozwiązania z innych kategorii i prócz czujników, producent oferuje rozwiązania w zakresie przetwarzania danych i transmisji obrazu, jak również systemy identyfikacji i komponenty bezpieczeństwa.

Od samego początku 6-osobowy zespół założycielski koncentrował się na potrzebach i życzeniach klientów. Wynikiem tego były kreatywne i trwałe rozwiązania, które napędzały rozwój firmy i z których firma Leuze jest znana do dziś.

Czujniki fotoelektryczne to jeden z głównych obszarów zainteresowania firmy Leuze. Świadczą o tym osiągnięcia w historii firmy w tym zakresie.

Wszystko zaczęło się w latach 60-tych wraz z opracowaniem RK 06/1, najmniejszej na świecie głowicy refleksyjnej. W latach 70-tych kontynuowano ją w postaci bardzo wytrzymałego metalowego czujnika refleksyjnego RK188 do trudnych warunków przemysłowych. W tym czasie firma Leuze wprowadziła na rynek pierwszą na świecie fotokomórkę do transmisji danych, DDLS 78.

Z kolei w latach 80-tych na pierwszy plan wysunął się np. czujnik refleksyjny PRK 72, który posiadał bezdotykową głowicę refleksyjną. Następnie opracowano filtr polaryzacyjny do wykrywania obiektów przezroczystych. To tylko kilka z kamieni milowych, po których nastąpiło wiele innych innowacji.

Optymalne rozwiązania dla wielu obszarów

Wraz z powstawaniem coraz bardziej kreatywnych produktów, firma pozostaje innowacyjna i otwiera się na coraz to nowsze gałęzie przemysłu takie jak:

  • Przemysł motoryzacyjny
  • Przemysł poligraficzny
  • Przemysł drzewny
  • Przemysł opakowań
  • Przemysł napojów

Czujniki fotoelektryczne laserowe Leuze do różnych zastosowań w sklepie internetowym Automation24

Doświadczenie, które firma Leuze zebrała w swojej historii, dziś jest odzwierciedlone w doskonałej jakości czujnikach.

W Automation24 jesteśmy również o tym przekonani i cenimy tego producenta jako doświadczonego partnera w przemyśle. Dlatego w sekcji czujników położenia w naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór prostopadłościennych czujników fotoelektrycznych i czujników laserowych firmy Leuze do różnych zastosowań.

Wytrzymała seria 3C stanowi czujniki fotoelektryczne łatwe do konfiguracji i z rozbudowanymi funkcjami uczenia. Mają one duży zasięg i są stosowane w przemyśle opakowań i w transporcie.

Dzięki standardowemu wykonaniu seria 15 nadaje się do uniwersalnych zastosowań w przemyśle. Jest również wytrzymała i charakteryzuje się dużym zasięgiem.

Seria 23 w swoim miniaturowym formacie oferuje porównywalne funkcje co seria 15. Można ją obsługiwać za pomocą potencjometra.

Czujniki fotoelektryczne Leuze z linii czujników 25C pokrywają liczne obszary zastosowań w technice pakowania, technice automatyzacji i logistyce. Dzięki wzmocnionym metalem tulejom gwintowanym M4 mają one solidną obudowę i duży zasięg jak na swoje kompaktowe rozmiary. Na szczególną uwagę zasługują tutaj czujniki referencyjne z tej serii. Są one wyposażone w interfejs IO-Link i w przeciwieństwie do konwencjonalnych fotoelektrycznych czujników zbliżeniowych mogą wykorzystywać taśmę przenośnika jako punkt odniesienia do wykrywania odchyleń, takich jak kartonowe opakowania.

Seria 46C z bardzo wytrzymałą obudową z tworzywa sztucznego nadaje się do przemysłu drzewnego, techniki przenośników i magazynowej, jak również do budowy maszyn specjalnych. Czujniki mają również duże zasięgi i są łatwe do ustawienia. Ich regulacja odbywa się za pomocą potencjometrów. Mogą też być wyposażone w wyjście ostrzegawcze zapewniające stałą informację o dostępności.

Wszystkie modele mogą posiadać dwa wyjścia światło-włącz/ciemno-włącz, zawsze posiadają dobrze widoczne diody LED i oferują dobrą detekcję w świetle otoczenia dzięki A²LS (Active Ambient Light Suppression). Ponadto wiele czujników fotoelektrycznych firmy Leuze posiada certyfikat Ecolab i dlatego nadaje się do stosowania w trudnych warunkach przemysłowych.

Również Ty możesz polegać na doświadczeniu firmy Leuze w zakresie efektywnego wykrywania obiektów. Już teraz zamów w Automation24 odpowiednie czujniki dla swojej aplikacji i skorzystaj z atrakcyjnych cen i szybkiej wysyłki.

Poznaj firmę Leuze bezpośrednio tutaj: www.leuze.com