Oświetlenie szaf


Oświetlenie dla wygodnej pracy w szafach sterowniczych

Jak wiemy wnętrze szafy rozdzielczej jest ciemne przez co ogranicza widoczność elementów. Nawet rozróżnienie kolorów kabli może stać się wyzwaniem w takich warunkach.

Mimo to słaba widoczność często nie jest brana pod uwagę podczas projektowania szafy sterowniczej. Jeśli jednak wewnątrz szafy znajdują się elementy systemu, które muszą być często eksploatowane, oświetlenie szafy sterowniczej okazuje się być prawie niezbędne. Są to oprawy świetlne, które instalowane są bezpośrednio w szafie sterowniczej i ułatwiają rozpoznawanie i obsługę stosowanych tam urządzeń. W ten sposób można uniknąć błędów w obsłudze podczas instalacji, konserwacji i napraw oraz przeciwdziałać kosztownym opóźnieniom.

Różnice między oprawami w szafach rozdzielczych

Oprawy do szaf sterowniczych różnią się na przykład wielkością, materiałem, wydajnością światła i techniką przyłącza. Są one wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, takich jak:

  • Budowa maszyn
  • Systemy sterowania
  • Budowa rozdzielnic

Oświetlenie szaf sterowniczych firmy RITTAL w najlepszych cenach w Automation24

W kategorii Oświetlenie przemysłowe w Automation24 oferujemy oświetlenie szaf sterowniczych Rittal o różnych wymiarach.

 

Oprawy LED Rittal są innowacją na rynku, ponieważ zapewniają bardzo silne oświetlenie szafy sterowniczej i elastyczny rozdział światła, który można dostosować do sytuacji montażowej. Oznacza to, że każdy zakątek, nieważne jak mały, może być doskonale oświetlony. Pomimo wysokiej jakości oświetlenia, oprawy systemowe są bardzo energooszczędne dzięki nowoczesnej technologii LED.

Dzięki systemowi haków zatrzaskowych można szybko i bez narzędzi zamontować oprawy oświetleniowe do szaf sterowniczych Rittal. W zależności od wymagań oświetlenie to można zamontować w różnych pozycjach, leżącej i stojącej, i w ten sposób zapewnić najlepszą możliwą widoczność.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz oświetlenie systemowe LED w wersji standardowej i z czujnikiem ruchu oraz z gniazdem z obrotowym o 90° wtykiem.

Wszystkie oprawy do szaf sterowniczych Rittal posiadają dopuszczenie UL na rynek amerykański i dzięki szerokiemu zakresowi napięcia wejściowego mogą być stosowane na całym świecie.

W Automation24 oferujemy również odpowiednie akcesoria do oświetlenia szaf sterowniczych. Dostaniesz u nas wyłącznik drzwiowy Rittal SZ 2500.460, który włączy oświetlenie automatycznie po otwarciu drzwi szafy sterowniczej.

W ofercie posiadamy również wysokiej jakości obudowy/szafy sterownicze firm Rittal oraz FIBOX i Raychem RPG.

Jeśli chcesz aby praca z szafą sterowniczą stała się łatwiejsza, zapoznaj się z ofertą energooszczędnych lamp do szaf sterowniczych firmy Rittal. Zamów teraz w Automation24 w doskonałym stosunku ceny do jakości i otrzymaj towar w ciągu 24/48 godzin.