Przemienniki częstotliwości G120X firmy Siemens do sektora infrastruktury

Optymalne rozwiązanie do napędów pomp i wentylatorów

Dzięki nowym przekształtnikom częstotliwości SINAMICS G120X firmy Siemens zapanujesz nad żywiołami takimi jak woda i powietrze. Na tej stronie dowiesz się, co to oznacza i dlaczego sektor infrastruktury nie może obecnie funkcjonować bez przemienników częstotliwości.

SINAMICS V20

SINAMICS G120X firmy Siemens: Podsumowanie zalet

Najważniejsze funkcje SINAMICS G120X ujęte w krótkim filmie

Gdzie używane są przekształtniki częstotliwości SINAMICS G120X firmy Siemens?

SINAMICS G120X - gotowy na przyszłość dzięki rozbudowanym funkcjom


SINAMICS G120X firmy Siemens: Podsumowanie zalet

Optymalizacja przepływu wody i powietrza dla sektora infrastruktury

Szczególnie wytrzymałe dzięki powłoce ochronnej płytek PCB i ochronie przed kapiącą wodą

Stabilne w każdych warunkach sieciowych dzięki zintegrowanemu dławikowi prądu stałego

Ekonomiczne dzięki trybom oszczędzania energii przystosowanym do różnych aplikacji

Prosta konfiguracja za pomocą dodatkowego modułu Smart Access

Sprawdź SINAMICS G120X

Produkty SINAMICS G120X

Najważniejsze funkcje SINAMICS G120X ujęte w krótkim filmie

W poniższych filmach wideo dowiesz się więcej na temat łatwej obsługi i przemyślanych funkcji przemienników częstotliwości G120X.

Zastosowanie G120X na przykładzie pompy w studni


Gdzie używane są przekształtniki częstotliwości SINAMICS G120X firmy Siemens?

Prezentując przekształtniki częstotliwości G120X z rodziny SINAMICS, firma Siemens zaproponowała serię, która optymalnie steruje silnikami napędzającymi wodę i powietrze.

Dzięki temu przekstałtniki G120X nadają się szczególnie do zastosowań w systemach wentylacyjnych i pomp w sektorze infrastruktury. Znajdują one również zastosowanie w aplikacjach związanych z ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją w automatyce budynkowej.

SINAMICS G120X - gotowy na przyszłość dzięki rozbudowanym funkcjom

Dzięki doskonałym właściwościom, przekształtniki firmy Siemens są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Nawet w trudnych warunkach urządzenia te pracują niezawodnie i wydajnie.

Przekształtniki częstotliwości G120X charakteryzują się solidną konstrukcją dzięki powłoce ochronnej płytek PCB i ochronie przed kapiącą wodą. Stabilna praca w każdych warunkach sieciowych zagwarantowana jest dzięki zintegrowanemu dławikowi prądu stałego.

Dzięki przystosowanym dla danego zastosowania funkcjom zwiększającym efektywność energetyczną, takim jak redukcja przepływu, tryb pracy ciągłej zapewniający maksymalną dyspozycyjność systemu bez konieczności ręcznej interwencji, zwiększenie wydajności pompy lub tryb Eco zapewniający szczególnie energooszczędną pracę, przekształtniki częstotliwości G120X firmy Siemens są również przystosowane do wymagań stawianchm tego typu instalacjom w przyszłości. Co więcej komunikacja poprzez PROFINET-PN/Ethernet IP i opcja połączenia Cloud z SINAMICS CONNECT 300 dają możliwość stworzenia gotowej na przyszłość, stabilnej sieci.

SINAMICS G120X gotowe na przyszłość

Przekształtniki częstotliwości G120X firmy Siemens uwzględniają również aspekt bezpieczeństwa, ponieważ posiadają certyfikowany, zintegrowany moduł bezpieczeństwa STO SIL3 Safe Torque Off (STO) podłączany przez zaciski, który chroni maszyny, procesy i ludzi.

Wydajne przekształtniki częstotliwości G120X dostępne są w różnych wielkościach oraz zakresach mocy i współpracują ze wszystkimi popularnymi napięciami i rodzajami podłączeń. W ten sposób pokrywają one szeroki zakres możliwych zastosowań.

Dzięki zaawansowanej centrali alarmowej IOP-2 i modułowi Smart Access Module, przekształtniki te są łatwe do parametryzacji i obsługi.

Seria G120X jest kompatybilna ze sterownikami SIMATIC S7-1200, S7-1500 i S7-400.


Dzięki SINAMICS G120X możesz zapanować nad wodą i powietrzem za pomocą urządzeń gotowych na przyszłość, do wszechstronnych zastosowań w sektorze infrastruktury, jak również w automatyce budynkowej. Na co jeszcze czekasz? Zamów teraz przekształtnik częstotliwości G120X, który będzie dla Ciebie odpowiedni. Przyszłość zaczyna się teraz!

Potrzebujesz indywidualnej konsultacji? Zapraszamy do kontaktu przez telefon pod numerem 22 430 96 96 lub 00800 24 2011 24 (bezpłatny), e-mail info@automation24.pl lub nasz czat na żywo, który znajdziesz w zakładce po prawej stronie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Wskazówka: Czy szukasz raczej przekształtnika częstotliwości dla prostych i średnio wymagających aplikacji? W takim przypadku sprawdź naszą ofertę Przekształtników częstotliwości SINAMICS V20 firmy Siemens w zakresie techniki napędowej. Oferujemy też serię SINAMICS G120C, która nadaje się do szerszych zastosowań.