Sieci przemysłowe i komunikacja


Kilka faktów na temat przemysłowej sieci Ethernet

Ethernet przemysłowy (Industrial Ethernet) umożliwia połączenie urządzeń i transmisję danych w czasie rzeczywistym. Prędkość do 1000 Mbit/s zapewnia szybki i jednolity protokół czasu rzeczywistego, który zapewnia także bezkolizyjną transmisję danych. Wykorzystując przemysłowe switche Ethernet w istniejącej sieci Ethernet LAN, możliwe jest przyłączenie do sieci urządzeń do sterowania i monitorowania procesów produkcyjnych. Urządzenia te mogą one być zainstalowane w topologii loop, która w przypadku awarii któregoś z połączeń, umożliwia dalszą nieprzerwaną pracę bez żadnych ograniczeń. Przemysłowy Ethernet oferuje innowacyjną alternatywę dla konwencjonalnych sieci fieldbus.

Zastosowanie przemysłowej sieci Ethernet

Sieci Ethernetu przemysłowego wykorzystywane są głównie w obszarach takich jak:

  • Technologia automatyzacji
  • Energia odnawialna
  • Budowa maszyn
  • Budownictwo okrętowe
  • Systemy transportowe
  • Robotyka

Chociaż jest to wciąż rozwijająca się technologia, Industrial Ethernet staje się jednolitym standardem komunikacji coraz częściej stosowanym w przemyśle.

 

Ethernet przemysłowy w Automation24

Automation24 oferuje szeroką gamę niezarządzanych switchy Ethernet firmy HARTING. Korzystaj z prostszej i bardziej efektywnej sieci do konfiguracji komponentów przemysłowych i wybierz niezarządzalne switche Ethernet z rodzin Ha-VIS eCon 2000 i 3000.

Zamów produkty Industrial Ethernet w Automation24 w najlepszych cenach. Skorzystaj z szybkiej i uproszczonej komunikacji między komponentami w Twojej sieci!