Dwuręczne panele sterowania


Dwuręczny panel sterowania, Trzy przyciski, Elementy stykowe: 4 x styk NC/2 x NO, 1 x grzybkowy przycisk bezpieczeństwa czerwony/zwolnienie przez obrót, 2 x przycisk grzybkowy czarny/z samopowrotem, Średnica grzyba: 40 mm, Otwory referencyjne: 8, Przetłoczenia pod dławnice: 2 x M25, Montaż czołowy, Klasa ochrony: IP66, Materiał: Tworzywo sztuczne, W zestawie etykieta do przycisku bezpieczeństwa
Numer artykułu: 105240
1 064,70
w magazynie
Wysyłka dziś

Dwuręczny panel sterowania, Trzy przyciski, 4 x NC/2 x NO, 1 x grzybkowy przycisk bezpieczeństwa czerwony/zwolnienie przez przekręcenie, 2 x przycisk grzybkowy czarny/z samopowrotem, Średnica grzyba: 40 mm, Przetłoczenia pod dławnice: 2 x M25, Montaż czołowy, Klasa ochrony: IP66, Materiał: Metal, W zestawie Etykieta do przycisku bezpieczeństwa
Numer artykułu: 105241
2 012,40
w magazynie
Wysyłka dziś
przejdź do góry strony

Dwuręczne panele sterowania: budowa i obsługa

W przypadku obsługi maszyn i instalacji, która musi odbywać się w miejscu, w którym mogą występować zagrożenia konieczna jest odpowiednia ochrona użytkownika.

Dwuręczne panele sterowania oferują tę pewność! Składają się z płaskiej obudowy z trzema otworami do instalacji elementów do obsługi urządzeń. Na obu końcach obudowy umieszczony jest jeden przycisk. Nad skrajnymi przyciskami umieszczono zabudowanie ochronne, które chronią użytkownika podczas korzystania z urządzenia.

Dwuręczne panele sterowania należy zamontować tak, aby użytkownik musiał z dwóch stron równocześnie nacisnąć oba przyciski rękami, aby uruchomić pracę maszyny. Taka konstrukcja zapobiega obsłudze tylko jedną dłonią, jednym ramieniem, łokciem, stopą lub inną częścią ciała.

W środku obudowy dwuręcznych paneli jest często wbudowany przycisk bezpieczeństwa, zapewniający całkowite zatrzymanie maszyny w sytuacjach awaryjnych.

Jakie są obszary zastosowań dwuręcznych paneli sterowania?

Dwuręczne panele sterowania znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Są one jednak wykorzystywane przede wszystkim w miejscach, w których elementy muszą być ręcznie zakładane lub zdejmowane, takich jak na przykład:

  • prasy
  • maszyny drukarskie i do obróbki papieru
  • sztance
  • branża obróbki drewna
  • metalurgia proszkowa
  • maszyny procesowe w przemyśle chemicznym, gumowym lub tworzyw sztucznych

W przypadku pras należy pamiętać, że dwuręczne panele sterowania muszą być zamontowane z bezpiecznym odstępem od nich. Odstęp ten zależy przy tym od cyklu wybiegu (odstęp = 2m ÷ s ∙ cykl wybiegu).

Należy także pamiętać, że dwuręczne przełączanie do obsługi pras musi spełniać wymogi specjalnych norm C.

Dwuręczne panele sterowania firmy Siemens w Automation24 w korzystnych cenach

Automation24 przykłada ogromną wagę do Twojego bezpieczeństwa. I dlatego w portfolio techniki bezpieczeństwa znajdziesz dwa wysokiej jakości dwuręczne panele sterowania sprawdzonego producenta, firmy Siemens, w atrakcyjnych cenach.

Możesz zakupić panel sterowania w wykonaniu z tworzywa sztucznego lub metalu z dwoma zintegrowanymi czarnymi przyciskami grzybkowymi i jednym grzybkowym przyciskiem zatrzymania awaryjnego. Te panele sterowania nadają się do stosowania w trudnych środowiskach przemysłowych i poza pomieszczeniami. Wyjątkowo wytrzymałe są przy tym wersje metalowe.

Dwuręczne panele sterowania firmy Siemens są zgodne z normą EN 574, a w związku z tym spełniają specyfikacje dotyczące budowy i użytkowania dla dwuręcznych przełączników lub dwuręcznych paneli sterowania typu III. Przekaźniki monitorowania dwuręczności, potrzebne do sterowania urządzeniami uruchamiającymi, także znajdziesz w asortymencie Automation24. Odpowiednie do dwuręcznych paneli sterowania są przy tym przekaźniki z typoszeregów SNZ4052K-A i SNZ4052K-C od specjalistów od techniki bezpieczeństwa, firmy Wieland. Oceny poprawności użytkowania można dokonać także przy użyciu sterowników bezpieczeństwa SIMATIC S7-1200F lub małych sterowników bezpieczeństwa samos® PRO COMPACT.

Ponadto: gdyby dostępne panele sterowania nie były wyposażone w wymagane przez Ciebie przyciski, możesz je także indywidualnie wyposażyć lub zastąpić przez wybrane przez siebie urządzenia sterujące i sygnalizacyjne . W sklepie Automation24 znajdziesz na przykład produkty w wytrzymałych wersjach wykonania z serii RMQ-Titan firmy Eaton oraz urządzenia SIRIUS ACT firmy Siemens o eleganckim wzornictwie.

Dzięki dwuręcznym panelom sterowania firmy Siemens możesz bezpiecznie i efektywnie obsługiwać swoje systemy w obszarach zastosowania o dużym ryzyku obrażeń. Zamów potrzebny produkt już dziś! W przypadku dostępności z magazynu Automation24 dostarcza zamówione produkty w ciągu 24/48 godzin – z darmową dostaw w przypadku zamówień od wartości 250 zł netto!

Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z Automation24. Zapewniamy doradztwo z zakresu techniki bezpieczeństwa oraz wszystkich innych produktów z naszego portfolio.