Dwuręczne panele sterowania

Dwuręczny panel sterowania, Trzy przyciski, Elementy stykowe: 4 x styk NC/2 x NO, 1 x grzybkowy przycisk bezpieczeństwa czerwony/zwolnienie przez obrót, 2 x przycisk grzybkowy czarny/z samopowrotem, Średnica grzyba: 40 mm, Otwory referencyjne: 8, Przetłoczenia pod dławnice: 2 x M25, Montaż czołowy, Klasa ochrony: IP66, Materiał: Tworzywo sztuczne, W zestawie etykieta do przycisku bezpieczeństwa
Numer artykułu: 105240
991,80
w magazynie
Wysyłka dziś
Lista materiałów
Dwuręczny panel sterowania, Trzy przyciski, 4 x NC/2 x NO, 1 x grzybkowy przycisk bezpieczeństwa czerwony/zwolnienie przez przekręcenie, 2 x przycisk grzybkowy czarny/z samopowrotem, Średnica grzyba: 40 mm, Przetłoczenia pod dławnice: 2 x M25, Montaż czołowy, Klasa ochrony: IP66, Materiał: Metal, W zestawie Etykieta do przycisku bezpieczeństwa
Numer artykułu: 105241
1 875,15
w magazynie
Wysyłka dziś
Lista materiałów
przejdź do góry strony

Dwuręczne panele sterowania: budowa i obsługa

W przypadku związanej z miejscem obsługi maszyn i instalacji o wysokim potencjale zagrożeń konieczna jest odpowiednia ochrona użytkownika.

Dwuręczne panele sterowania oferują tę pewność! Składają się z płaskiej obudowy z trzema miejscami instalacji, każdym dla jednego obsługiwanego urządzenia. Na obu końcach obudowy jest umieszczony jeden przycisk. Nad obydwoma przyciskami umieszczono obudowy ochronne, które zapobiegają błędom w użytkowaniu.

Dwuręczne panele sterowania należy tak zamontować, aby użytkownik musiał z jednej strony równocześnie nacisnąć oba przyciski rękami, aby zrealizować zastosowanie. Ta konstrukcja zapobiega w konsekwencji obsłudze tylko jedną dłonią, jednym ramieniem, łokciem, stopą lub inną częścią ciała.

W środku obudowy dwuręcznych paneli jest często wbudowany przycisk bezpieczeństwa, zapewniający całkowite zatrzymanie maszyny w sytuacjach awaryjnych.

Jakie są obszary zastosowań dwuręcznych paneli sterowania?

Dwuręczne panele sterowania znajdują zastosowanie w wielu obszarach. Są one jednak wykorzystywane przede wszystkim w zastosowaniach, w których elementy muszą być ręcznie zakładane lub zdejmowane, takich jak na przykład:

  • prasy
  • maszyny drukarskie i do obróbki papieru
  • sztance
  • branża obróbki drewna
  • metalurgia proszkowa
  • maszyny procesowe w przemyśle chemicznym, gumowym lub tworzyw sztucznych

W przypadku pras należy pamiętać, że dwuręczne panele sterowania muszą być zamontowane z bezpiecznym odstępem od nich. Odstęp ten zależy przy tym od cyklu wybiegu (odstęp = 2m ÷ s ∙ cykl wybiegu).

Należy także pamiętać, że dwuręczne przełączanie do obsługi pras musi spełniać wymogi specjalnych norm C.

Dwuręczne panele sterowania firmy Siemens w Automation24 w korzystnych cenach

Automation24 przykłada ogromną wagę do Twojego bezpieczeństwa. I dlatego z portfolio techniki bezpieczeństwa znajdą Państwo dwa wysokiej jakości dwuręczne panele sterowania sprawdzonego producenta, firmy Siemens, w atrakcyjnych cenach.

Mogą Państwo zakupić panel sterowania w wykonaniu z tworzywa sztucznego lub metalu z dwoma zintegrowanymi czarnymi przyciskami grzybkowymi i jednym grzybkowym przyciskiem zatrzymania awaryjnego. Te panele sterowania nadają się do stosowania w trudnych środowiskach przemysłowych i poza pomieszczeniami. Wyjątkowo wytrzymałe są przy tym wersje metalowe.

Dwuręczne panele sterowania firmy Siemens są zgodne z normą EN 574, a w związku z tym spełniają specyfikacje dotyczące budowy i użytkowania dla dwuręcznych przełączników lub dwuręcznych paneli sterowania typu III. Dwuręczne przekaźniki oceniające , potrzebne do sterowania urządzeniami uruchamiającymi, znajdą Państwo także w asortymencie Automation24. Odpowiednie do dwuręcznych paneli sterowania są przy tym przekaźniki z typoszeregów SNZ4052K-A i SNZ4052K-C od specjalisty od techniki bezpieczeństwa, firmy Wieland. Ale oceny można wykonywać także przy użyciu bezpiecznych w przypadku awarii urządzeń SIMATIC S7-1200F lub Małe sterowniki bezpieczeństwa samos® PRO COMPACTsterowników bezpieczeństwa samos ® PRO COMPACT.

Ponadto: gdyby dostępne panele sterowania nie były wyposażone w wymagane przez Państwa przyciski, mogą je Państwo także indywidualnie wyposażyć lub zastąpić przez wybrane przez siebie urządzenia sterujące i sygnalizacyjne urządzenia sterownicze i urządzenia do przekazywania informacji . W portalu Automation24 otrzymają Państwo na przykład produkty w wytrzymałych wersjach wykonania typoszeregu RMQ-Titan producenta Eaton oraz urządzenia SIRIUS ACT firmy Siemens o eleganckim wzornictwie.

Dzięki dwuręcznym panelom sterowania firmy Siemens mogą Państwo bezpiecznie i efektywnie obsługiwać swoje systemy w obszarach zastosowania o dużym ryzyku obrażeń. Zamówcie Państwo potrzebny produkt już dziś! W przypadku dostępności z magazynu Automation24 dostarcza zamówione przez Państwa towary w ciągu 24 godzin – z darmową wysyłką w przypadku zamówień od wartości 50 euro!

Mają Państwo jeszcze jakieś pytania? Prosimy o kontakt z Automation24. Na życzenie zapewnimy Państwu wyczerpujące doradztwo na temat techniki bezpieczeństwa oraz wszystkich innych produktów z naszego portfolio.