Ethernet Przemysłowy


Fakty o przemysłowej sieci Ethernet

Przemysłowy Ethernet pozwala na łączenie urządzeń w przemyśle, a w konsekwencji na wymianę danych w czasie rzeczywistym. Jednorodny protokół czasu rzeczywistego zapewnia prędkość do 1 000 Mbit/s, oraz bezbłędną metodę transmisji. Dzięki zastosowaniu Switchy Industrial Ethernet w istniejącej sieci Ethernet LAN możliwe jest dodawanie urządzeń, które są używane do sterowania i monitorowania procesów produkcyjnych. Mogą one być zainstalowane w topologii pętli, dzięki czemu nawet jeśli wystąpi przerwanie sieci, może ona nadal działać bez ograniczeń. Ethernet Przemysłowy jest innowacyjną alternatywą dla konwencjonalnych sieci polowych.

Obszar zastosowań Ethernetu Przemysłowego

Przemysłowy Ethernet jest używany głównie w następujących obszarach:

  • Instalacje automatyki,
  • Energia odnawialna,
  • Budowa maszyn,
  • Budownictwo okrętowe,
  • Systemy transportu publicznego,
  • Robotyka.

Mimo że jest to wciąż rozwijająca się technologia, Przemysłowy Ethernet stwarza sobie drogę do bycia jednolitym standardem komunikacji.

 

Zalety komponentów przemysłowej sieci Ethernet z Automation24

Automation24 oferuje szeroki zakres niezarządzalnych Switchy Ethernet firmy HARTING. Wykorzystaj prostsze i bardziej wydajne połączenie sieciowe oraz prostszą konfigurację elementów przemysłowych wybierając niezarządzalne switche Ethernet z rodziny Ha-VIS eCon 2000 i 3000.

Dostawa zamówionych produktów w najniższych cenach możliwa jest w ciągu 24 godzin. Skorzystaj z zalet szybkiej i uproszczonej komunikacji Twoich urządzeń!