Czujniki procesowe


Zasada działania czujników procesowych

Czujniki procesowe pełnią różnorodne funkcje detekcji i monitoringu wartości procesowych w aplikacjach przemysłowych. Dla przykładu w aplikacjach pneumatycznych sprawdzają one ciśnienie, przekazują informacje o poziomach i monitorują temperaturę procesów krytycznych. Mogą być z nimi połączone jednostki przetwarzające i sondy,  w ten sposób uzupełniając się wzajemnie w monitorowaniu całego zakresu wartości procesowych.

Gdzie używane są takie czujniki?

Czujniki te pełnią ważne funkcje w aplikacjach w wielu przemysłach takich jak:

  • Przetwórstwo spożywcze,
  • Przemysł chemiczny,
  • Hydraulika,
  • Technologie oczyszczania wody.

W technologii oczyszczania ścieków czujniki procesowe monitorują poziomy w zbiornikach lub ciśnienie w systemach hydraulicznych oraz przesyłają zmierzone wartości do sterownika. Ponadto istnieją specjalne czujniki wykrywające przedostanie się niepożądanej cieczy, np. wody do oleju.

 

Czujniki procesowe w Automation24

W magazynie Automation24 posiadamy różnorodne czujniki, które mogą być użyte w wielu kompleksowych aplikacjach. Przykładem może być przepływomierz elektromagnetyczny SM7000 firmy ifm. Monitoruje on przepływ cieczy przewodzących takich jak chłodziwa w systemach spawalniczych. Czujnik jest zaprojektowany dla przepływów o wartości do 100 litrów na minutę. Wartości mierzone wskazywane są na czterocyfrowym wyświetlaczu alfanumerycznym. Czujnik wkręcany TM4101 jest kolejnym z gamy polacanych czujników procesowych. Służy on do precyzyjnego pomiaru temperatury z zakresu od -40 do +150 °C. Dokładne pomiary dużych wartości gwarantuje termometr rezystancyjny. Pomimo, że sonda jest grubości 6mm, co daje jej odporność na wysokie ciśnienie do 400 bar, charakteryzują ją także doskonałe czasy odpowiedzi T05=1s i T09=3s.

W Automation24 znajdziesz szeroki wybór czujników procesowych w korzystnych cenach. Poszukaj czujnika, który odpowiada Twoim oczekiwaniom już teraz!