Czujniki do siłowników


Czujnik położenia tłoka ze stykiem kontaktronowym, NO, PNP/NPN, Napięcie zasilania: 5-120 V AC/DC, Połączenie 2-przewodowe, Stopień ochrony: IP67, Przewód PUR 0,3 m ze złączem M8 (złącze zatrzaskowe)
Numer artykułu: 104518
80,10
w magazynie
Wysyłka dziś

Czujnik położenia tłoka ze stykiem kontaktronowym, NO, PNP/NPN, Napięcie zasilania: 5-120 V AC/DC, Połączenie 2-przewodowe, Stopień ochrony: IP67, Przewód PUR 2 m
Numer artykułu: 104517
73,35
w magazynie
Wysyłka dziś

Czujnik położenia tłoka z celką GMR, NO DC PNP, Połączenie 3-przewodowe, Stopień ochrony: IP65/IP67, Przewód PUR 2 m
Numer artykułu: 100151
128,25
w magazynie
Wysyłka dziś

Czujnik położenia tłoka ze stykiem kontaktronowym, NO, PNP/NPN, Napięcie zasilania: 5-120 V AC/DC, Połączenie 2-przewodowe, Stopień ochrony: IP67, Przewód PUR 0,3 m ze złączem M8 (z nakrętką)
Numer artykułu: 104519
85,50
w magazynie
Wysyłka dziś

Czujnik położenia tłoka z celką GMR, NO DC PNP, Połączenie 3-przewodowe, Stopień ochrony: IP65/IP67, Przewód PUR 0,3 m ze złączem M8 (złącze zatrzaskowe)
Numer artykułu: 100152
137,25
w magazynie
Wysyłka dziś

Czujnik położenia tłoka z celką GMR, NO DC PNP, Połączenie 3-przewodowe, Stopień ochrony: IP65/IP67, Przewód PUR 0,3 m ze złaczem M8 (złącze z nakrętką)
Numer artykułu: 100153
142,20
w magazynie
Wysyłka dziś

Czujnik położenia tłoka z celką GMR, NO DC PNP, Połączenie 3-przewodowe, Stopień ochrony: IP65/IP67, Przewód PVC 0,3 m z wtykiem M12 (złącze z nakrętką)
Numer artykułu: 102992
154,80
w magazynie
Wysyłka dziś
przejdź do góry strony

Czujniki do siłowników - Precyzyjne pozycjonowanie tłoka w siłownikach pneumatycznych

W większości systemów automatyki czujniki do siłowników z zakresu czujników położenia są niezbędne do kontroli produkcji.

Czujniki do siłowników, zwane też czujnikami położenia tłoka są umieszczane w rowku T cylindrów i mocowane mechanicznie w celu sprawdzenia pozycji końcowych tłoka w cylindrze pneumatycznym. Wykrywanie odbywa się poprzez ściankę obudowy cylindra wykonaną z materiału niemagnesującego.

Czujniki reagują na magnes pierścieniowy przymocowany do tłoka. Za każdym razem, gdy znajduje się on w zasięgu detekcji czujnika, sygnał wysyłany jest do sterownika do dalszego przetwarzania.

Wykrywanie pozycji w różnych zastosowaniach czujników do siłowników

Precyzyjne wykrywanie położenia cylindrów w celu zapewnienia płynności produkcji jest niezbędne na przykład w następujących obszarach:

  • Technika pakowania
  • Technika przenośników
  • Budowa maszyn specjalnych
  • Inżynieria procesowa
  • Automatyzacja linii produkcyjnych

Czujniki do siłowników charakteryzują się wysoką częstotliwością przełączania, brakiem wrażliwości na kurz i brud oraz łatwą obsługą. Z tego powodu kwalifikują się one również do innych obszarów zastosowań w automatyce.

 

Kup czujniki do siłowników firmy ifm w najlepszych cenach w Automation24

W ofercie Automation24 dostępne są dwa różne typy czujników do siłowników firmy ifm w kategorii czujniki.

Pierwszy wariant opiera się na niezawodnej technologii kontaktronowej o częstotliwości przełączania 1000 sygnałów na sekundę o zasilaniu napięciem stałym lub zmiennym.

Pozostałe czujniki do siłowników wykorzystują celkę GMR, która może obsłużyć maksymalnie 10 000 sygnałów na sekundę. Dodatkowo standardowo w czujnikach tych montowane jest zabezpieczenie przed zwarciem i przepięciem.

Czujniki do siłowników dostępne są z kablem PUR z wolnymi końcami oraz ze złączami M8 lub M12 na końcu kabla. Samozaciskowy system mocowania czujników ułatwia ich regulację i montaż.

W Automation24 znajdziesz duży wybór czujników do siłowników w bardzo przystępnych cenach.

Wybierz teraz odpowiedni czujnik odpowiedni dla Twoich zastosowań i niezawodnie wykrywaj pozycję tłoka w siłownikach pneumatycznych!